Učenici Opće privatne gimnazije u pratnji profesora odlaze 26.3.2018. godine na terensku nastavu u Milano.

Ugodna vožnja kroz Sloveniju i Italiju do Vicenze. Po dolasku slijedi razgled grada koji je pod zaštitom UNESCO-a: Teatar Olimpico (najstarije kazalište na svijetu) – Piazza Dei Signori, Basilica Palladiana, Palača Chiericati... Kraće slobodno vrijeme za osobne programe ili posjet izložbi Van Gogha (ulaznica uz doplatu). Nastavak putovanja prema Milanu.  Slijedi razgled najznačajnijih znamenitosti grada:  krećemo od Milanske katedrale ili skraćeno Duomo, jedne od najljepših gotičkih katedrala na svijetu. Izgrađena je od bijelog mramora, a njezina čipkasta vanjština ostavlja nezaboravan dojam. Svi znaju za Vittorio Emanuele, galeriju sa skupim restoranima i trgovinama, pa možete u slobodno vrijeme proviriti. Slijedi nam milanska Scala s jako skupim ulaznicama za poznata operna djela. Jedan od simbola Milana je svakako Castello Sforza, utvrda-zamak, koji se počeo graditi 1358. godine, a završen je deset godina kasnije. Doznajte zanimljive priče o milanskoj obitelji Sforza, koja uz Medicije, Este ili Scaligerije čine poznate Signorie, jednoj od najpoznatijih talijanskih obitelji. U unutrašnjosti dvorca, pored visokih zidina i kula od cigle nalaze se dva dvorišta i palača s djelima Bramantea i Leonarda iz njegove značajne milanske faze. Preporučujemo da probate neko od tradicionalnih milanskih jela poput „risotto giallo” sa šafranom te Cotolette – tradicionalnog milanskog odreska.  Na putu prema Zagrebu zaustavit ćemo se u Bergamu, jednom od najljepših povijesnih gradova Lombardije. Posjet povijesnom središtu gradića započinje vožnjom uspinjačom do staroga grada (žičara uz nadoplatu). Prošetat ćemo glavnom ulicom Via Colleoni do Basilice Santa Maria Maggiore, katedrale i trga Piazza Vecchia.

plan puta- MILANO2018