Učenici Opće privatne gimnazije odlaze 10.4.2018. i 12.4.2018. na Edukacijska jutra,

obrazovni program o holokaustu na kojem je do sada sudjelovalo više od 22.000 učenika iz čitave Hrvatske i regije, a koji tradicionalno dobiva preporuku Ministarstva znanosti i obrazovanja. Edukacijskim jutrima se mlade poučava o holokaustu kako bi iz te tragične epizode svjetske povijesti naučili više o prihvaćanju različitosti i pristupanju svakom čovjeku kao pojedincu vrijednom poštovanja.
Za učenike prvih razreda organiziramo prikazivanje za učenike primjerenog filma na tematiku Drugog svjetskog rata i holokausta uz svjedočanstvo Branka Lustiga, predsjednika Festivala, dvostrukog oskarovca i preživjelog holokausta (12. travnja u 11 sati, kino Europa), dok za učenike drugih, trećih i četvrtih razreda pripremamo predavanje cijenjene njemačke stručnjakinje za film, holokaust i njemačko-židovsku kulturu, dr.sc.
Cathy Gelbin sa Sveučilišta u Manchesteru (10. travnja u 12 sati, kino Tuškanac).

U privitku se nalaze službeni dopis s pozivom na programe i biografija gosp. Branka Lustiga. Više o Edukacijskim jutrima općenito možete saznati iz knjižice s poveznice:

film za 1. razred

životopis Branko Lustig