Učenici 1. a i 2.a razreda odlaze u ponedjeljak u 14.00 sati u Hrvatsku Kuću Materina priča na izložbu uskrsnih pisanica

U tradicijski uređenom izložbenom prostoru u zagrebačkoj Preradovićevoj ulici 31, večeras je otvorena Hrvatska kuća “Materina priča” u kojoj su predstavljeni etnološkim izlošci i autentični predmeti iz raznih krajeva Hrvatske, koji simboliziraju tradiciju i bogatstvo hrvatske kulturne baštine.Hrvatska kuća otvorena je uz potporu Vlade RH i zagrebačkog gradonačelnika, a idejna začetnica tog projekta je etno dizajnerica Mina Petra koja je istaknula kako će “Materina priča” predstavljati hrvatsku tradiciju i baštinu kroz edukacijske projekte koji se planiraju kroz godinu.Hrvatsku kuću otvorio je potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Gordan Jandroković, pohvalivši projekt koji će kada Hrvatska uđe u zajednicu europskih naroda pomoći u afirmaciji njezine tradicije.