Stopostotna prolaznost maturanata!
Maturanti generacije 2015/2016 imali 100% prolaznost na ispitima državne mature!
Multimedijska nastava
Korištenje suvremenih metoda i pomagala u nastavi olakšava usvajanje nastavnog gradiva.
Otvoreni za različitosti
Ljepota je u različitostima svih ljudi ovog svijeta. Te nas različitosti trebaju spajati, a ne razdvajati.
Individualni pristup
Učenik je u centru nastavnog procesa. Cilj je omogućiti postizanje najboljih rezultata.
Mentorska podrška
Usmjeravanje, poticanje, razgovor, podrška, informiranje glavne su odlike ovakvog načina rada.
Privatna gimnazija za sportaše
Kategorizacija ili ne? Profesionalno ili amaterski ? Potičemo stvaranje sportskog duha u svakom našem učeniku.
Škola u centru grada
Trg bana J. Jelačića? 3 minute. Cvjetni trg? 5 minuta. Špica ? 4 minute. Željeznički kolodvor? 7 minuta.
Upisi u tijeku
U tijeku su prijave za upise u školsku godinu 2017./2018. Možete nas kontaktirati svaki radni dan od 8.00 do 16.00 na tel: 01/ 48 16 063 ili 098/308 571!
Terenska nastava i putovanja
Barcelona, Figueras, Rim, Firenca, Napulj, Venecija, Padova, Verona, Prag, Beč, Bratislava, Atena, Patras... neke od naših destinacija.
Upisi u tijeku
U tijeku su prijave za upise u školsku godinu 2014./2015. Možete nas kontaktirati svakim radnim danom od 8.00 do 16.00 sati Početak prijava 26.6.2014. putem e-upisa!
Rad u malim grupama
Podrazumijeva rad u grupama do 20 učenika. Omogućuje bolje praćenje i vrednovanje učeničkih kompetencija.

Anketa

Želim da se anketom ispituju:

želje učenika - 43%
situacije iz škole - 12.7%
aktualne društvene situacije - 3.8%
kvaliteta nastave - 20.3%
problematika mladih - 10.1%

Ukupno glasova: 79
Glasanje u ovoj anketi je završeno u: Srpanj 28, 2015

Opća privatna gimnazija smještena je u samom centru Zagreba, u Gajevoj 22. Svojom lokacijom primamljiva je velikom broju učenika jer su blizina glavnog gradskog trga, neizbježnog Mc Donaldsa, željezničkog kolodvora, zagrebačke špice ponekad dovoljan razlog da učenici odaberu našu školu.

o-skoli Osnovana je s ciljem poticanja i pružanja podrške učenicima u svladavanju nastavnog plana i programa. U središtu našeg interesa su  individualne sposobnosti svakog učenika. Nastojimo ih što je moguće kvalitetnije pripremiti za svladavanje školskog gradiva, polaganje državne mature i odabir željenog fakulteta.
Stručnom kompetentnošću, suradničkim odnosom prema učenicima i roditeljima trudimo se stvarati nove generacije mladih pametnih ljudi koji će u budućnosti moći preuzeti odgovornost za razvitak našega grada i domovine te koji će kao aktivni članovi našeg društva doprinosti svojim radom i u Europskoj uniji.

Nastava počinje u 8.30. Uz kratke odmore imamo i pauzu za ručak koja traje 30 minuta. Uz redovito pisanje domaćih zadaća, usmjereni smo k razvijanju konzultacijsko-mentorskog pristupa te korištenju suvremene tehnologije u multimedijskoj nastavi.
Svakoga dana od 14.00 do 15.45 učenici provode u školskom učenju, konzultacijama , grupnim i individualnim učenjima te na raznim drugim aktivnostima.

Kao škola redovito sudjelujemo na školskim i županijskim natjecanjima, humanitarnim i dobrotvornim aukcijama. Redovito pratimo programe kazališta grada Zagreba, redovito obilazimo i postave muzeja na području grada. Opća privatna gimnazija sudjeluje svake godine u realizaciji projekta "Dojdi osmaš", kao što se i svake godine održava školski malonogometni turnir, te studijsko potovanje u rujnu.
Opća privatna gimnazija usko surađuje sa sestrinskom školom "Internacionalnom privatnom gimnazijom Mostar" u Mostaru.