EUROPSKI DAN PRAVOSUĐA- 25.10.2018.

Europski dan pravosuđa ustanovljen 2003. godine od strane Vijeća Europe i Europske komisije države članice Vijeća Europe već tradicionalno obilježavaju 25. listopada.

Obilježavanje Europskog dana pravosuđa 2016. svi sudovi kao i Ministarstvo pravosuđa obilježit će manifestacijom „Dani otvorenih vrata“ koja će se održati U ČETVRTAK, 25.10.2018.

Učenici 4.a razreda u skolpu predmeta politika i gospodrastvo odlaze u pratnji profesorice na Dan otvorenih vrata, u 13.00 sati.

Svrha obilježavanja tog dana je približavanje pravosuđa građanima te upoznavanje s pravnim sustavom i radom sudova. To je prigoda da građani sudjeluju u organiziranim programima koji uključuju obilazak, predstavljanje načina rada te upoznavanje sa sustavom e-Spis, e-Predmet, e-Oglasna ploča suda te SupraNova.