Noć biologije -5.4.2019.

Od 2009. godine Biološki odsjek PMF-a otvara svoja vrata posjetiteljima svih dobnih skupina i poziva ih da sudjeluju o ovom zanimljivom procesu razumijevanja živoga svijeta oko nas. Učenici 3.a razreda Opće privatne gimnazije  i  nastavnica biologije i ove će godine imati priliku zaviriti u uzbudljivi svijet koji ih okružuje.

Djelatnici i studenti Biološkog odsjeka približit će nam životinje, biljke i razne mikroorganizme koji nas okružuju, od riba koje nam služe u prehrani, ali i u znanstvenim istraživanjima, preko kvasca s kojim se susrećemo u fermentiranim pićima, ali i u laboratorijima. Moći ćemo zaviriti u mikroskopske „gradove“ dijatomeja na leđima kornjača i upoznati se raznolikošću kukaca, vodozemaca, gmazova i sisavaca. Saznajte je li bakterije spavaju i sudjelujte u kvizu „Potjera“ i pobjegnite lovcu kako ne biste postali plijen. U potrazi za znanjem, nemojte zaboraviti posjetite naš Botanički vrt koji upravo u najljepšem proljetnom ruhu. Kroz mnoge druge zanimljive radionice, predavanja, izložbe, filmove i kvizove nadamo se da ćete se upoznati s ovim uzbudljivim procesom otkrivanja tajni prirode, te se nadamo da će vas biološka znanost zaintrigirati, a Noć biologije ostati u lijepom sjećanju.

Radionice koje ćemo posjetiti:

Biljna ljekarna, u zemlji snova i život u ritmu