POZIV NA NOĆ MUZEJA – MSU 1.2.2019.

U listopadu 2018. u Muzeju suvremene umjetnosti Zagreb započelo se s cjelogodišnjim umjetničko-edukativnim programom crtanja i slikanja pod nazivom MSU Art Class. Program uključuje likovnu edukaciju kroz obradu različitih crtačkih i slikarskih tehnika, upotpunjenu proučavanjem umjetničkih djela izloženih u MSU, ali i inovacijama na području klasičnih i novih medija. U program su uključeni besplatni posjeti stalnom postavu i trenutnim izložbama u MSU te susreti s umjetnicima. Posjetitelji će se i sami uključiti u radne aktivnosti msu art class-a koje će u Noći muzeja trajati od 19 do 23 sata. Nakon 60 sati edukacije, u Noći muzeja održat će se posljednji termin prvog dijela programa na kojem će polaznice pokazati kako spajaju tradicionalni slikarski medij s novim tehnologijama koristeći pritom stečena znanja i vještine. Posjetitelji će se tijekom Noći muzeja moći i sami uključiti u radne aktivnosti msu art class-a.

Naše učenice, Judita Štorga (3.a) i Ritan Križan (1.a), polaznice su ovog tečaja te će sudjelovati u Noći muzeja !