ŠKOLA UČENJA OD JESENI U PRVOM RAZREDU!

Mladi koji znaju samostalno učiti uspješniji su i samostalniji!

Učenici/e prvih razreda OPG-a u prvom polugodištu sudjeluju u programu aktivnog učenja i tako se pripremaju za uspješan prelazak u srednje i visoko obrazovanje. Naglasak je na poticanju samostalnosti kroz usvajanje znanja o metodama aktivnog učenja koja se temelje na istraživanjima i kroz razvoj vještine organizacije vremena.

Teme i sadržaj:

  1. Usvajanje metoda aktivnog učenja

Učimo i vježbamo metode: pisanje bilješki, elaboracija, dvojno kodiranje, testiranje pomoću kartica, učenje na primjerima i učenje „napreskokce”.

  1. Usvajanje metoda uspješne organizacije vremena

Učimo i vježbamo kako određivati prioritete, planirati, učiti redovito i vremenski učinkovito.

Način rada: Nastava se odvija interaktivno, uči se na školskom gradivu, učenici/e vode svoj učenički portfolio s nastavnim materijalima na temelju kojeg po završetku Škole učenja dobivaju opisnu povratnu informaciju o sudjelovanju.

Školu učenja vodi školska psihologinja Laura Marković, koja ima višegodišnje iskustvo u provedbi radionica učenja za školarce/ke.