STUDIJSKO PUTOVANJE- Genova- Marseille-LLoret de mar-Barcelona-Tossa del mar-Figueras

Od 19.9.2018.-26.9.2018. Opća privatna gimnazija odlazi na studijsko putovanje. U nastavku je plan puta.

0.dan, SRIJEDA 19.09. ZAGREB Polazak je iz Zagreba s Autobusnog kolodvora (peroni 502-505) u 23.30 sati.
1. dan, ČETVRTAK 20.9. GENOVA – AZURNA OBALA Slijedi noćna vožnja udobnim turističkim autobusom kroz Sloveniju i Italiju prema Genovi. Slijedi razgled Genove, vječne suparnice Venecije za prevlast nad Sredozemljem: stari grad (djelomično dio svjetske baštine pod zaštitom UNESCO-a), Palazzo Reale, Piazza de Ferrari, Porto Antico, aquarium, Torre della Lanterna… Osim najznačajnijih znamenitosti upoznat ćemo se i s pričom o Marku Polu koji je zarobljen u pomorskoj bitci, doveden u Genovu i bačen u tamnicu. Tamo je zgode sa svojih putovanja po Aziji ispričao svom cimeru u zatvoru, Rustichelliju, koji ih je pomno zapisao. Iz tih zapisa nastala je knjiga Il Milione, treća najprevođenija i najčitanija knjiga nakon Biblije i Kurana. Ta knjiga je nadahnula i Kristofora Kolumba koji ju je imao uza se na svojim putovanjima u Novi svijet. Nastavljamo prema Azurnoj obali uz usputna zaustavljanja putem radi odmora. Po dolasku na Azurnu obalu slijedi posjet parfumeriji Galimard u mjestu EZE. Nastavljamo sa razgledom kneževine MONACO, LA CONDAMINE, MONTE CARLO. Sijedi panoramski razgled NICE “kraljice Azurne obale”. PROMENADE DES ANGLAIS, PLACE MASSENA, RUE MASSENA. Smještaj u hotel u okolici. Večera. Noćenje.
2. dan, PETAK 21.9. MARSEILLE – LLORET DE MAR Doručak. Odlazak prema CANNESU uz kraće zaustavljanje na BULEVAROM CROISETTE i slikanje ispred PALAČE FILMSKOG FESTIVALA te nastavak putovanja prema MARSEILLEU. Obilazak glavnih gradskih znamenitosti: STARA LUKA srce gradskog života, prepuna brodica, jahta, restorana i tržnica; crkva NOTRE DAME DE LA GARDE; četvrt LE PANIER; PALAČA i VRTOVI LONGCHAMP iz marsejskog zlatnog doba. Vožnja prema Lloret de Maru. Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.
3. dan, SUBOTA 22.9. BARCELONA Doručak. Cjelodnevni razgled najznačajnijih znamenitosti BARCELONE panoramski i pješice: LA SAGRADA FAMÍLIA, CASA BATLLO, AVINGUDA DIAGONAL, CAMP NOU (uz doplatu), PLAÇA D'ESPANYA, MONTJUÏC, ESTADI OLÍMPIC DE MONTJUÏC, POBLE ESPANYOL, MUSEU NACIONAL D'ART DE CATALUNYA, FUNDACIÓ JOAN MIRÓ, PORT VELL, KOLUMBOV SPOMENIK, LAS RAMBLAS, BARRI GÒTIC i posjet Muzeju čokolade, KATEDRALA SV. KRIŽA I SV. EULÀLIJE, PLAÇA CATALUNYA. Slobodno vrijeme za osobne programe do povratka u hotel. Večera. Noćenje.
4. dan, NEDJELJA 23.9. PARC GUELL - BARCELONA Doručak. Raniji ručak u hotelu .Odlazak prema Barceloni i PARKU GUELLU – posjet fascinantnim kreacijama vrtova i arhitektonskih oblika pod UNESCO zaštitom, također projekt genijalnog arhitekta Gaudija. Eusebi Guell je došao na ideju izgradnje naselja za bogate na rubu grada, u zelenilu, daleko od industrije i pripadnog zagađenja. Realizaciju je povjerio svom omiljenom arhitektu, Antoniju Gaudiju. Radi se o doista neobičnom mjestu, pa biste pri ulasku mogli pomisliti da ste došli na snimanje nekakve zanimljive bajke. Slobodno poslijepodne u Barceloni za osobne programe. Navečer slijedi uživanje u čarobnim fontanama (ako su u funkciji). Noćenje.
5. dan, PONEDJELJAK 24.9. LLORET DE MAR, izlet u Tossa del Mar i posjet FIGUERASU
Doručak. Slijedi odlazak prema Figuerasu i posjet muzeju GALE I SALVADORA DALIA te posjet najljepšem ljetovalištu na Costa Bravi TOSSA DE MAR-u. Srednjevjekovni grad opasan zidinama koje datiraju iz 12.stoljeća. Na glavnom ulazu u stari grad nalazi se kula, a unutar zidina je splet uskih ulica sa skulpturom Ave Gardner. Slobodno vrijeme za šetnju, kupanje, kavu ili tapas u nekom od autentičnih španjolskih ili katalonskih restorana. Povratak u Lloret de Mar. Slobodno vrijeme za kupanje, sunčanje… Večera u hotelu. Noćenje.
6. dan, UTORAK 25.9. BARCELONA Doručak. Odjava iz hotela i odlazak prema Barceloni. Po dolasku u Barcelonu slijedi posjet Picassovom muzeju. Jedan od najvećih slikara svih vremena, Pablo Picasso, našao je inspiraciju u glavnom gradu Katalonije te se neka od njegovih najboljih dijela čuvaju upravo u ovom muzeju. Prema interesu putnika preporučamo posjet Nou Campu uz doplatu. Slobodno vrijeme u Barceloni do ukrcaja na brod za talijansku luku. Smještaj u četverokrevetne unutarnje kabine. Isplovljavanje broda prema plovidbenom redu u 23:00 sata. Disco club gratis ulaz. Noćenje na brodu.
7. dan, SRIJEDA 26.9. CIVITAVECCHIA- ZAGREB Doručak na brodu. Ručak na brodu. Uplovljavanje broda u talijansku luku Civitavecchia u 20:00 sati. Nastavak putovanja prema Hrvatskoj Dolazak na mjesto polaska očekuje se u ranim jutarnjim satima sljedećeg dana.
CIJENA ARANŽMANA PO OSOBI: 4.590 kn na osnovi min. 38 plaćenih aranžmana (cijena vrijedi za uplate na žiro račun agencije ili plaćanje gotovinom u poslovnici Agenciji) Cijena aranžmana za obročnu otplatu putem bankovnih i kreditnih kartica, max 12 rata iznosi 4.790 kn
CIJENA UKLJUČUJE: - prijevoz visokoturističkim autobusom licenciranim za prijevoz djece prema programu putovanja - stručnog licenciranog voditelja putovanja - prijevoz brodom talijanske kompanije Grimaldi lines na relaciji Barcelona – Civitavecchia - 1 noćenje na brodu sa smještaj u četverokrevetnim unutarnjim kabinama - prehranu na brodu na osnovi doručka i ručka (7. dan putovanja) - smještaj na Costa Bravi, u Lloret de Maru, u hotelu 3* na osnovi 4 polupansiona (doručak i večera švedski stol) - sve su sobe dvokrevetne ili trokrevetne sobama s TWC - 1 polupansion na Azurnoj obali u hotelu 3* IBIS ili CAMPANILE (više krevetne sobe s TWC) -pedagošku pratnju prema Pravilima za provedbu školskih izleta i ekskurzija - 3 profesora - posjet tvornici parfema - EZE - svi razgledi prema programu putovanja - svi izleti autobusom u Barcelonu - izlet autobusom u Tossa del Mar - ulaznicu i rezervaciju za muzej GALE I SALVADORA DALIA u Figueresu - ulaznicu i rezervaciju za Muzej čokolade u Barceloni - ulaznicu i rezervaciju za PARK GUELL - ulaznicu i rezervaciju za MUZEJ PICASSA -troškove organizacije putovanja - jamčevno osiguranje i osiguranje od odgovornosti
CIJENA ARANŽMANA NE UKLJUČUJE: Paket putnog osiguranja – 165 kn (putno zdravstveno osiguranje, osiguranje od otkaza putovanja)
PROGRAMI UZ DOPLATU (cijene su informativnog karaktera i vrijede u trenutku izrade ponude): Stadion NOU CAMP – FC BARCELONA – 25,00€ Sagrada Familia – 15 €
PRIJAVA ZA PUTOVANJE I OTPLATA ARANŽMANA Prijava za putovanje ostvaruje se uplatom akontacije u iznosu od 700 kn najkasnije do 20.07.2018., ostatak iznosa potrebno je uplatiti najkasnije do 1. rujna 2018. MOGUĆNOST OBROČNE OTPLATE BANKOVNIM I KREDITNIM KARTICAMA do 12 RATA.
Svijet putovanja d.o.o., Froudeova 1-3, HR - 10020 Zagreb Tel. +385 (0)1 8891 268, +385 (0)91 505 3753, faks: +385 (0)1 8891-269, www.svijetputovanja.hr, info@svijetputovanja.hr (gđa. Jelena)